Kontakt

Kontor

Sigicom Inc.
2636 Midpoint
Drive Ste B
Fort Collins, CO 80525

+1 970 493-1552
info@sigicom.us

Jim Krebs

Sales, Sigicom Inc.

+1 970 493 1552
jim.krebs@sigicom.com

Nichole Rodrigez Sales Sigicom Inc

Nichole Rodriguez

Sales, Sigicom Inc.

+1 970 493 1552
nichole.rodriguez@sigicom.com

Construction site monitoring

Vincent Guerrero

Sales, Sigicom Inc.

+1 970 493 1552
vincent.guerrero@sigicom.com

Construction site monitoring

Andrew Grabau

Sales, Sigicom Inc.

+1 970 493 1552
andrew.grabau@sigicom.com

Brett Sharp

Order Management, Sigicom Inc.

+1 970 493 1552
brett.sharp@sigicom.com

Sigicom INC

Christian Fogstad

General Manager Sigicom Inc: USA

Nedim Piric

Product Manager

+46 8 44 99 757
nedim.piric@sigicom.com

Torbjörn Rehnström

CEO

+46 8 44 99 754
torbjorn.rehnstrom@sigicom.com

Kundservice – Om du behöver komma i kontakt med någon av våra avdelningar finner du kontaktuppgifterna nedan.

Custpmer Service Sigicom

Support

Vi anser att ett aktivt och effektivt stöd är en del av vårt uppdrag för att ge den bästa funktionalitet av det mätsystem vi levererar. Vi registrera allt i vårt ärendehanteringssystem tills ärendet är löst.

Sverige
+46 8 44 99 770
(vardagar 9-16 stängt för lunch 12-13)
support@sigicom.se

Kontakta Support

INFRA Support(lösenord krävs)

Sigicom

Kalibrering

Sigicom dokumenterar kalibreringsdata för alla levererade INFRA sensorer och kalibrerar dem i vårat labb i Stockholm (Sverige), Horsham (UK) or Fort Collins (US). Vi kalibrerar även UVS, ConReg och andra märken av instrument efter förfrågan.

Sverige
+46 8 44 99 750
calibration@sigicom.se

Vår leveransadress:
Sigicom AB
Älvsjövägen 26, Hus 24 plan 3
125 45 Älvsjö

 

UK
+44 0 1403 595020
info@sigicom.co.uk

Our delivery address:
Sigicom Ltd.
19 Oakhurst Business Park
Wilberforce Way
Horsham RH13 9RT, UK

 

USA
+1 970 493-1552
calibration@sigicom.com

Vår leveransadress:
Sigicom INC
2636 Midpoint Drive Ste B
Fort Collins, CO 80525, USA

Service och reparation

Om behovet av service skulle uppstå har vi full kontroll på detta då vi själva tillverkar våra instrument och reparerar dom på plats hos oss i Älvsjö.

Sverige
+46 8 44 99 772
service@sigicom.se

Vår leveransadress:
Sigicom AB
Älvsjövägen 26, Hus 24 plan 3
125 45 Älvsjö

USA
+1 970 493-1552
service@sigicom.com

Vår leveransadress:
Sigicom INC
2636 Midpoint Drive Ste B
Fort Collins, CO 80525, USA