Kontakt

Välkommen till Sigicom!

Vi erbjuder kompletta mätsystem för omgivningspåverkan och hjälper dig gärna vidare med ditt projekt. Kontakta våra kunniga medarbetare för mer information!

kontor

Sigicom AB
Glasfibergatan 8
125 45 Älvsjö

+46 8 44 99 750
info@sigicom.se

Sigicom

Mesut Yasar

Technical Sales Engineer

+46 8 44 99 777
mesut.yasar@sigicom.com

Sigicom

Pejang Tahmasebi

Technical Sales Engineer

+46 8 44 99 775
pejang.tahmasebi@sigicom.com

Säljare Sigicom

Dan Sjöberg

Technical Sales Engineer

+46 8 44 99 778
dan.sjoberg@sigicom.com

Nordic sales manager Sigicom

Roger Lindstrand

Regional Sales Manager: Nordic

+46 8 44 99 753
roger.lindstrand@sigicom.com

Sigicom Sales Manager

Geoffrey Rigsby

Sales Manager HQ

+46 8 44 99 759
geoffrey.rigsby@sigicom.com

Technical Sales Engineer / Support Engineer

Alan Merwanson

Technical Sales Engineer / Support Engineer

+46 8 44 99 767
alan.merwanson@sigicom.com

Knut Lundberg

Support Engineer

+46 8 44 99 761
knut.lundberg@sigicom.com

Pernilla Ledensjö

Order Management

+46 8 44 99 779
pernilla.ledensjo@sigicom.com

Sigicom Strategic Partnership Manager

Johan Finsteen Gjødvad

Strategic Partnership Manager

+45 7878 0044
johan.gjodvad@sigicom.com

Supply Chain Manager Sigicom

Jenny Jansson

Supply Chain Manager

+46 8 44 99 765
jenny.jansson@sigicom.com

Construction site monitoring

Malena Jönsson

CFO

+46 8 44 99 760
malena.jonsson@sigicom.com

product manager Sigicom

Nedim Piric

Product Manager

+46 8 44 99 757
nedim.piric@sigicom.com

CEO Sigicom

Torbjörn Rehnström

CEO

+46 8 44 99 754
torbjorn.rehnstrom@sigicom.com

Kundservice – Om du behöver komma i kontakt med någon av våra avdelningar finner du kontaktuppgifterna nedan.

Custpmer Service Sigicom

Support

Vi anser att ett aktivt och effektivt stöd är en del av vårt uppdrag för att ge den bästa funktionalitet av det mätsystem vi levererar. Vi registrera allt i vårt ärendehanteringssystem tills ärendet är löst.

Sigicom AB – Sverige
+46 8 44 99 770
(vardagar 9-16 stängt för lunch 12-13)
support@sigicom.com

Sigicom Sarl – France
support@sigicom.fr

Sigicom Ltd – UK
support@sigicom.co.uk

Sigicom Inc / Sigicom Canda Inc – USA / Kanada
support@sigicom.us

Academy

Kontakta Support

INFRA Support(lösenord krävs)

 

Sigicom

Kalibrering

Sigicom dokumenterar kalibreringsdata för alla levererade INFRA sensorer och kalibrerar dem i vårat labb i Stockholm (Sverige), Horsham (UK) or Fort Collins (US). Vi kalibrerar även UVS, ConReg och andra märken av instrument efter förfrågan.

Sverige
+46 8 44 99 750
calibration@sigicom.se

Vår leveransadress:
Sigicom AB
Älvsjövägen 26, Hus 24 plan 3
125 45 Älvsjö

 

UK
+44 0 1403 595020
info@sigicom.co.uk

Our delivery address:
Sigicom Ltd.
19 Oakhurst Business Park
Wilberforce Way
Horsham RH13 9RT, UK

 

USA
+1 970 493-1552
calibration@sigicom.com

Vår leveransadress
Sigicom INC
2636 Midpoint Drive Ste B
Fort Collins, CO 80525, USA

Sigicom

Service och reparation

Om behovet av service skulle uppstå har vi full kontroll på detta då vi själva tillverkar våra instrument och reparerar dom på plats hos oss i Älvsjö.

Sverige
+46 8 44 99 772
service@sigicom.se

Vår leveransadress:
Sigicom AB
Älvsjövägen 26, Hus 24 plan 3
125 45 Älvsjö

USA
+1 970 493-1552
service@sigicom.com

Vår leveransadress:
Sigicom INC
2636 Midpoint Drive Ste B
Fort Collins, CO 80525, USA