Kontakt

Dimitri Chamard-Boudet

Försäljningsansvarig: Frankrike
+33 4 20 10 25 85
dimitri.chamard-boudet@sigicom.com

Niclas Johansson

Säljchef

+46 8 44 99 778
niclas.johansson@sigicom.com

Pernilla Ledensjö

Order Management
+46 8 44 99 779
pernilla.ledensjo@sigicom.com

Knut Lundberg

Support Ingenjör

+46 8 44 99 761
knut.lundberg@sigicom.com

Torbjörn Rehnström

CEO

+46 8 44 99 754
torbjorn.rehnstrom@sigicom.com

Christer Svensson

Grundare, CTO

+46 8 44 99 751
christer.svensson@sigicom.com

Jenny Jansson

Supply Chain Manager

+46 8 44 99 765
jenny.jansson@sigicom.com

Carolin Berggren

CFO

+46 8 44 99 756
carolin.berggren@sigicom.com

Kundservice – Om du behöver komma i kontakt med någon av våra avdelningar finner du kontaktuppgifterna nedan.

Support

Vi anser att ett aktivt och effektivt stöd är en del av vårt uppdrag för att ge den bästa funktionalitet av det mätsystem vi levererar. Vi registrera allt i vårt ärendehanteringssystem tills ärendet är löst.

Sverige
+46 8 44 99 770
(vardagar 9-16 stängt för lunch 12-13)
support@sigicom.se

 

INFRA Support pages (lösenord krävs)

Kalibrering

Sigicom dokumenterar kalibreringsdata för alla levererade INFRA sensorer och kalibrerar dem i vårat labb i Stockholm. Vi kalibrerar även UVS, ConReg och andra märken av instrument efter förfrågan.

Sverige
+46 8 44 99 750
calibration@sigicom.se

Vår leveransadress:
Sigicom AB
Älvsjövägen 50 hus 24 plan 3
125 45 Älvsjö

USA
+1 970 493-1552
calibration@sigicom.com

Vår leveransadress:
Sigicom INC
2649 East Mulberry Street
Unit #17
Fort Collins, CO 80524, USA

Service och reparation

Om behovet av service skulle uppstå har vi full kontroll på detta då vi själva tillverkar våra instrument och reparerar dom på plats hos oss i Älvsjö.

Sverige
+46 8 44 99 772
service@sigicom.se

Vår leveransadress:
Sigicom AB
Älvsjövägen 50 hus 24 plan 3
125 45 Älvsjö

USA
+1 970 493-1552
calibration@sigicom.com

Vår leveransadress:
Sigicom INC
2649 East Mulberry Street
Unit #17
Fort Collins, CO 80524, USA